banner133

Yeni Türkiyeden Neden Rahatsızlar

10 Şubat 2016, 18:04
Bu makale 6018 kez okundu
Yeni Türkiyeden Neden Rahatsızlar
Mehmet Nuri KAYNAR
Yeni Türkiye’den
Neden Rahatsız Oldular?
 
Türkiye, yeni bir dirilişi, yeniden doğuşun arayışları içerisinde çıkış yolları arıyordu. Bu amaçla yatırımlar ülkenin dört bir yanında hızla yükseliyordu. Demokrasi yeniden tanımlanıyor, her kesim için özgürlük alanları genişliyor, vesayet geriletiliyordu. Milletimizin bütün unsurları hem birbiriyle, hem de devletiyle buluşuyordu.
 
Türkiye; mazlumların sesi oluyor, yeryüzündeki bütün mağdurların haklarını cesaretle savunarak coğrafyasında yıldızını daha güçlü parlatıyor, küresel bir umut ışığı haline geliyordu. Ne oldu dersiniz? Bu yaşananların sebebi nedir? Neden rahatsız oldular?
 
Neden Rahatsızlar?
Rahatsızlıklarını anlamak için aşağıdaki projelerin boyutlarına bakmak yeterli ipuçları veriyor diye düşünüyorum.
 
Sinop Nükleer Santralı: 22 milyar dolar
Ak kuyu Nükleer Santralı: 20 milyar dolar
İstanbul-İzmir Otoyolu: 16 milyar dolar                                                   
Taarruz Uçağı (JSF): 16 milyar dolar
Kanal İstanbul: 15 milyar dolar
3. Havalimanı: 36,3 milyar Euro
Marmaray: 5 milyar dolar
Haydarpaşa Limanı: 5 milyar dolar
Ankara-İstanbul YHT: 4 milyar dolar
Sivas-Kars YHT: 4 milyar dolar
Ankara-İzmir YHT: 4 milyar dolar
3. Köprü: 4,5 milyar lira
ATAK Helikopteri: 3,3 milyar dolar
Yeni tip denizaltı: 2,7 milyar dolar
Ankara-Sivas YHT: 2,5 milyar dolar
Ulaştırma Uçağı: 1,7 milyar dolar
Avrasya Tüneli: 1,3 milyar dolar
M60 Tank Modernizasyonu: 687 milyon dolar
Mayın Avlama Gemisi: 625 milyon dolar
Sea Hawk Deniz Helikopteri: 557 milyon dolar
Altay Milli Tankı: 500 milyon dolar.
Ve daha sayamadığım sayısız proje ve yatırımlar.
 
Üçüncü köprüden uluslararası taşımacılık devleri rahatsızlar. Dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul’un üçüncü havalimanı projesinden (özellikle Almanya başta olmak üzere) batılı hava yolu şirketleri rahatsızlıklarını gizlememenin yanı sıra bu projenin tamamlanmaması için tezgâh üzerine tezgâh kurmaktan, ellerine geçen her fırsatı değerlendirmekten geri durmuyorlar, durmayacaklar.
 
Kanal İstanbul’dan rahatsızlar çünkü Montrö ile boğazlarımızı bedava kullanmayı garanti altına almış olanların hesapları siyasi bir deha hamlesiyle bypass ediliyor ve bütün hesapları altüst oluyor.
 
Irak Kürdistan’ı ile Türkiye arasında bölge petrolünün uluslararası piyasaya gönderilmesine ilişkin 50 yıllık anlaşma imzalandı. Bu anlaşma ekonomistler tarafından “cumhuriyet tarihimizin en kârlı anlaşması” olarak tarihe geçti.
Dün nasıl Selçuklu Devletini içeriden çökerten tapınakçıların torunları olan sabetayist Yahudi Cemaati asıl kimliğini, Müslüman-Türk maskesi altında gizleyerek, Osmanlı Devletini yine aynı yöntemle içeriden yıktılarsa; Emperyalist güçler, Siyonist şebekeler, gizli ve açık kâfirler asla ve asla vazgeçmeyecekler, geçemezler. Ellerindeki bütün kozları kullanarak bu kırılmayı engellemeye çalışacaklar, çalışmaktadırlar. Aslında haksız da sayılmazlar. Çünkü Türkiye onların hesaplarını bozabilecek tek güçtür.Bugün bütün bölge halklarının huzurlu Osmanlı günlerini hayırla, özlemle anması, Batı emperyalizmine alternatif görebildiği tek çıkış yolu, yeniden Osmanlı hinterlandın da güçlü, lider bir Türkiye'dir. Türkiye sahip olduğu birikimiyle; Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya, Kafkasya ve hatta Afrika üzerindeki nüfuzu ile dünyanın doğal lideri olmaya namzet büyük bir güçtür.
“Yeni Türkiye” adı altında devlet politikasına dönüşen süreç bu zümre oligarşisini tasfiye edip, Siyonist vesayete son verildikten sonra asırlık tarihi kırılmayı restore ederek, Selçuklu- Osmanlı İslam Medeniyetinin devamı olan Yeniden “Büyük Türkiye” projesini 2023’e kadar hayata geçirme hedefine yöneliktir.
Yeni Türkiye’den rahatsızlar çünkü “Yeni Türkiye” iç ve dış politikası ile Dünya Siyonizm’inin ve yerli işbirlikçilerinin asla hiçbir şekilde kabul edemeyecekleri, dahası tahammül dahi edemeyecekleri bir doğrultuda hareket etmektedir.
Neden rahatsız olmasınlar ki dümen suyundan çıkmaya çalışan bir Türkiye var karşılarında. Sizce kendi rızalarıyla yolunuz açık olsun derler mi?  
Deseler de demesinler de onların ne kadar planları olursa olsun. Bütün hesapları altüst edecek olan Allah’ın da bir hesabı vardır.
“Onlar bir tuzak kurarlar, ben de bir tuzak kurarım. Kâfirlere mühlet ver, onları biraz kendi hallerine bırak (pek yakında desteğimiz gelecek)” Tarık/11-12
Bu aziz millet basiret ve ferasetiyle nice kirli oyunları bozdu. Dün nasıl Bizans entrikalarını bozarak hala hazmedemedikleri “İstanbul’u Fetheden” atalarımız gibi bizler de aynı dayanaklardan güç alarak, maddi ve manevi vesilelere tutunarak, Allah’ın izni, milletimizin güçlü iradesiyle yine bütün bu oyunları bozacağız. Aydınlık geleceğimizin destanını birlikte yazacağız inşallah.
Ömrünü, vatana ve millete hizmete adamış, rahmetli Turgut Özal'ın şu ifadelerini okuyun lütfen: "Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınması, doğunun geleneksel değerleriyle batının çağdaş değerlerinin sentezindedir... Eğer ciddi hatalar yapmazsak, 21. Yüzyıl, Türkiye'nin yüzyılı olacaktır. (Bunun İçin) Gençlerimizi düşman oyunlarına gelmeyecek kadar bilgili, sokakta hiçbir meselenin çözülemeyeceğini anlayacak kadar seviyeli, vatanının birlik ve bütünlüğünün önemini kavrayacak kadar kültürlü, örf ve adetlerimize saygılı, hepsinden önemlisi faydalıyı zararlıdan ayırt edecek kadar ölçülü, herkese karşı sevgi ve şefkat besleyen medeni insan olarak yetiştirmeliyiz." 

Türkiye; Dünyadaki dengelerde söz sahibi olmak için dış gücünü, iç barışından, halkının çalışkanlığından alacaktır. Bütün benliğimizle inanıyoruz ki halkımız arasında ayrımcılık çıkarmaya çalışanların çabaları boşa çıkacaktır. Art niyetli çevrelerin çabalarına karşılık halkımız; "Büyük Millet" olduğunu kanıtlayacaktır. Milletimizi millet yapan dinamik, güçlü değerleri ile birbirine daha sıkı sarılacaktır. Büyük, güçlü Türkiye'mizi el ele, kardeşçe birlikte geleceğe taşıyacağız. . "Milli Duruş" bilinciyle , "Milli Menfaatlerimizi" ön planda tutacağız. Bunun için çalışmalı, çalışmalı ve çalışmalıyız. 

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner140
  banner130
  banner131
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  E-Gazete
  • Haber-Sistemi - 10 Ağustos 2011Manşeti
  Karikatür
  • Twiit
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner129

  Safak Gazetesi MES Yan Sol -->