banner133

Yeşilyurt’ta proje atağı

Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor. Yılın İdarecisi seçilen Kaymakam Babahanoğlu, “İlçenin kalkınması için bize destek veren başta valimiz ve STK’lar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi

01 Mayıs 2016 Pazar 22:15
Bu haber 9559 kez okundu
Yeşilyurt’ta proje atağı
 Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor. Yılın İdarecisi seçilen Kaymakam Babahanoğlu, “İlçenin kalkınması için bize destek veren başta valimiz ve STK’lar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi
Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi son dönemde adını birbirinden değişik projelerle duyuruyor. Kaymakam Nesim Babahanoğlu’nun ilçede göreve başlamasından buyana yapılan toplantılar sonrasında ilçenin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler bir bir hayata geçirildi. Eğitim alanında 7, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Projeleri kapsamında 6, SODES Projeleri kapsamında 9, Gıda Tarım ve Hayvancılık alanında 6, Sağlık alanında 1, Kırsal Alana yapılan Projeler kapsamında 2 ve Avrupa Birliği Projeleri kapsamında 5 projeyi hayata geçiren Kaymakam Babahanoğlu,  20 milyar 514 bin 818 TL tutarındaki 35 proje ile ilçenin çehresini değiştiriyor.  Yaptığı çalışmalarla yılın en başarılı idarecisi seçilen ve ödülünü Ankara’da düzenlenen törenle eski bakanlardan Güldal Akşit ile Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel’den alan Babahanoğlu, çalışmalarında kendisine destek veren, planlayan, bu ödül için kendisini teklif eden Malatya Valisi Sayın  Süleyman Kamçı’ya şükranlarını sunduğunu söyledi. Babahanoğlu, şöyle konuştu; “İçişleri Bakanımız başta olmak üzere, Bakanlık yetkililerine, Türk İdareciler Derneği Başkanı ve Yönetim Kuruluna, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi’ye,  milletvekillerimize, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a, Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kavuk’a, Büyükşehir Belediyemize, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanımız Doğan Solmaz’a, Yeşilyurt’taki STK’lara, projeyi uygulayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” Babahanoğlu,  hayata geçirilen projelerle amaçlarının Yeşilyurt’u ve ilçede yaşayanları her anlamda kalkındırılması olduğunu da sözlerine ekledi.

İşte Kaymakam Babahanoğlu tarafından Yeşilyurt’ta hayata geçirilen projeler;

Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor.
EĞİTİM:

Zafer Turu; 2013 - 2015 yılları arasında idareci,  öğretmen ve başarılı öğrencilerden oluşan her yıl için 220 kişiye Çanakkale, Nevşehir ve Ankara illerini kapsayan bir gezi programı düzenlenmesi.

Yeşilyurt Kitap Yurdu; İlçede  okumayı sevdirmek ve yazarlık becerisi kazandırmak amacıyla 2013 yılında 7 yazar, 2014 yılında 12 yazar ve 2015 yılında 24 yazarla her yıl için 20 bin  kitabın okullara dağıtılması

Kitap Şenliği: Öğrencilere okuma alışkanlığı ve tasarruf alışkanlığının kazandırılması  için 5 bin kitap kumbarası dağıtılmış biriktirilen harçlıklarla  onların kitap alarak okumalarının sağlanması.

Kutlu Doğum Haftası; 2012-2015 yılları arasında ilk, orta, lise ve dengi okullarda Peygamber Efendimizin hayatını anlatan her yıl için  6 bin 250 adet kitabın basılması.

 

5-Başarıya Doğru (LYS ve TEOG A Hazırlık);  Köy okullarında öğrenim gören ve dershaneye gitme imkanı olmayan öğrenciler için TEOG ve LYS sınavlarına hazırlık kursları  açılması.

Sosyal Etkinlikler: Kırsal kesimde okuyan öğrencilerin sinema ve tiyatro ile tanıştırılması

İlk İşim Okullarda Değişim:  Okulların fiziki mekanlarının iyileştirilmesinin hayırseverlerle birlikte yapılması.

 Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor.

SOSYAL HAYAT:

Çınarlara Şefkat Eli: Huzurevlerinde kalmak istemeyen bakıma muhtaç, yoksul, yaşlı ve engelli 55 ailenin evlerinin haftalık temizliği, sıcak yemek yapımı, kişisel bakımlarının yapılmasının sağlanması

Şefkat Eli; maddi durumu iyi olmayan  600 çocuk ve anneye dini bayramlarda ayni yardım yapılması.

Barınamayan Kalmasın:   Maddi durumu iyi olmayan ailelerin kaldıkları evlerdeki tamir ve onarım işlerinin yapılması, eksik eşyalarının tamamlanması.

Yeşilyurt Kiraz Festivali; Kaymakamlık, Belediye ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği tarafından düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Şenlikleri  ile ilçenin tanınırlılığının artırılmasının sağlanması.

Sosyal Yardımlar; İstanbul’da yaşayan Yeşilyurtlu  hayırseverlerin katkısı ile Ramazan ayında 3 bin 500 aileye gıda, Kurban Bayramında 400 aileye kurban eti  dağıtılarak paylaşma kültürünün yaygınlaştırılması. Yine maddi durumu iyi olmayan öğrencilere dernek aracılığı ile burs verilmesi.

Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi: Vakıf çalışanlarının, vakfa gelen müracaatçılara iş yaşamları boyunca etkili ve verimli hizmet vermeleri ve problemlere yapıcı çözümler bulmaları için eğitilmeleri.

SODES

Veli-Öğrenci Spora Projesi; İlçe merkezindeki çeşitli mekânlara açık hava spor aletleri yerleştirilerek tüm halkın bundan faydalanmasının sağlanması.

Dede-Torun Spor Yapalım: Yaşlı vatandaşların spor yapmaları için torunlarının okuduğu 6 okulun bahçesine açık hava spor aletleri ve çocuk parklarının yerleştirilmesi

Özel Eğitimde Stres Odası; Özel çocuklara yönelik ruhsal rahatlama sağlayan ve streslerini atacakları 3 adet özel oda yapımı.

Sessiz Adımlar Her Zaman: Engelli çocukları sosyal hayata kazandırmak ve onları toplumla bütünleştirmek maksadıyla çeşitli spor aktivitelerinin düzenlenmesi,  Kurulan iki spor kulübü ile onların  ülke çapındaki müsabakalara katılmalarının sağlanması.

Sessiz Adımlar Tüm Okullarda: Türkiye Özel sporcular Spor Federasyonunun Türkiye Basketbol Şampiyonasının Malatya'da gerçekleştirilmesinin sağlanması

Okulumuz Hayat Bulsun: İlçedeki okula 183 kişilik Konferans Salonu, Kütüphane ve Çok sayıda enstrümanın bulunduğu Müzik Sınıfının yapılmasının sağlanması.

Yeşilyurt Kültür Sanat Yurdu; Yazar ve öğrencilerin bir araya getirilmesinin sağlanması, tiyatro, müzik, halk oyunları kursları  ile öğrencilerin kültürel yaşama katılmalarının sağlanması.

Engelsiz Aktiviteler: Engelli bireylerin sportif çalışmalar yapması, var olan becerilerini geliştirmeleri, yapılacak olan il içi ve il dışı gezi aktiviteleri ile öğrencilerin sosyal ortamlarda bulunarak toplumun içerisinde yer edinmelerinin sağlanması.

Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, ilçenin kalkınması için birbirinden farklı projeleri hayata geçiriyor.

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme: Süt ve et (Kanatlı)  Üreten Tarımsal İşletmelere, çiftçilere rehberlik yapılması

Kiraz Sineği İle Mücadele: Yeşilyurt’un  tarımda lokomotifi olan  kirazın daha kaliteli üretilmesi amacıyla üreticilerin bilgilendirilmesi ve ilaçlama yapılmasının sağlanması

 İyi Tarım Uygulamaları Eğiticileri Eğitimi: İyi Tarım Uygulamaları ve GLOBALGAP, meyvecilik, sebzecilik, bağcılık ve hububatta yetiştiriciliği konularında  çiftçilerin eğitilmesi.

 İyi Tarım Uygulamaları Projesi;İlçemizde tarımın geliştirilmesi ve çiftçimizin eğitilmesi maksadıyla çeşitli eğitimler verilmiş 600 çiftçimiz "İyi Tarım Uygulamaları" sertifikası alarak İlçemizde yaklaşık olarak 21.000 dönüm arazi sertifikalandırılmıştır. Bunun sonucunda çiftçilerimiz 2015 yılı için 600.000 TL “İyi Tarım Uygulaması” kapsamında destek almış ve 2016 yılı için ise 1.000.000 TL destek alacaklardır.

Tahmin Ve Erken Uyarı Sistemi Projesi; Proje kapsamında 2 mahalleye Tahmin ve Erken Uyarı Sisteminin kurulması.

SAĞLIK

Yeşilyurt Devlet Hastanesinin Standartlara Uygun Hale Getirilmesi

 

KIRSAL

Köydes Kapsamındaki Hizmetler; 2012-2014 yıllarında kırsal alt yapı hizmetlerine yönelik projeleri zamanında etkin ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Köylere Hizmet Götürme Birliği: Toplamda 35 Okul cami Köy Konağı ve diğer 5 Kamu Kurumlarının Bakım Onarım ve tadilatına katkı sağlanmıştır. Öz kaynaklarımız, muhtarlık ve vatandaş katkısı ve Belediyelerin desteği ile  proje çerçevesinde yaklaşık 1 milyon lira harcandı.

AVRUPA BİRLİĞİ

Özel Marmara Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesi, Yakınkent Sadiye Ünsalan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesi, Turgut Özal İş Okulu "Hiç Bir Şey Oynamama Engel Değil" Projesi,  Yeşilyurt Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Leonardo Da Vinci Projesi “Geleceğin Umudu Endüstri Meslek Liseleri” projelerinin hayata geçirilmesi.    
    
KAYNAK:Faruk Serhat TUNÇ

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner140
  banner130
  banner131
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  E-Gazete
  • Haber-Sistemi - 10 Ağustos 2011Manşeti
  Karikatür
  • Twiit
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner129

  Safak Gazetesi MES Yan Sol -->