banner133

15 Temmuz Milli İrade Ocakları’nın Ülkem için Birlik Gecesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye'nin kimsenin toprağında ve toprak bütünlüğünde gözü olmadığını dile getirerek, "Ama bizim ülkemizde gözü olanların da Allah'ın izniyle gözlerini oyarız." dedi.

24 Ocak 2018 Çarşamba 15:35
Bu haber 4281 kez okundu
15 Temmuz Milli İrade Ocakları’nın Ülkem için Birlik Gecesi
 15 Temmuz Milli İrade Ocakları’nın Ülkem için Birlik Gecesi


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye'nin kimsenin toprağında ve toprak bütünlüğünde gözü olmadığını dile getirerek, "Ama bizim ülkemizde gözü olanların da Allah'ın izniyle gözlerini oyarız." dedi.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Derneğince Malatya Nikah Sarayı'nda düzenlenen "Ülkem için Birlik Gecesi 100 Anne 100 Projesi" programında konuşan Tüfenkci, "tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet" diyerek yola çıktıklarını ve bunların sade bir slogan olmadığını belirtti.

Tüfenkci, milletin 15 Temmuz'da sadece FETÖ'ye değil benzer heveslere sahip herkese mesajını net olarak verdiğini, kimsenin milleti bölmeyeceğini Türkiye'yi parçalayamacağını vurguladı.

FETÖ'nün ülkeye de millete de ihanet ettiğini kaydeden Tüfenkci, "Bu hainlerin darbe girişimi altında sergiledikleri terör, Türkiye'nin işgal provakasyonundan başka bir şey değildi." diye konuştu.

Tüfenkci, devlet ve millet olarak 15 Temmuz darbe girişiminin çok iyi analiz edilmesi gerektiğine değinerek, şöyle devam etti: 

"Sadece bu ihaneti gerçekleştirenleri değil onların arkasındaki güçleri, onları harekete geçirenleri de çok iyi değerlendirmeliyiz. Bu FETÖ'cüler ülkemize yönelik tehditin maşalarıdır. Görüyoruz ki bu oyun, senaryo onların boyunu çok aşar. Elbette ki bu örgütü tüm mensuplarıyla ortaya çıkarmak ve hukuk dairesinde imha etmek mecburiyetindeyiz."

Yaşanılan olayların şifresi 15 Temmuz'da çözüldü

Örgütlerin isimlerinin, kadrolarının değişebileceğini ifade eden Tüfenkci, terör örgütlerinin hepsinin Türk devletinin ve milletinin düşmanı olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu: 

"15 Temmuz darbe girişimi, ülkemizdeki tüm darbelerden farklı olarak sadece hükümeti devirmeyi amaçlamamaktadır. Sadece yönetimi ele geçirmeyi amaçlamamaktadır. Aynı zamanda toplumu da ele geçirmeyi hedefliyordu. Bugün Türkiye'nin yolu 15 Temmuz sabahı olduğundan çok daha aydınlık, açık ve berraktır. Çünkü son 3 yılda yaşadığımız bir çok olayın şifresi 15 Temmuz'da en vasat zihinlerin anlayacağı şekilde çözülmüş."

"Sınırlarımızı koruyacak gücümüz ve irademiz var"

Bakan Tüfenkci, bütün saldırılara rağmen geçen yıl çok istikrarlı bir ekonomi yönettiklerinin altını çizerek, bu yılın ekonomik olarak daha iyi geçeceğini aktardı.

Tüfenkci, ülke olarak her daim uyanık olmak zorunda olduklarını, zihinlerini açık ve berrak tutmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi: 

"Sınırlarımızda neler yaşatılmaya çalışıldığını görüyoruz. Daha önceleri Kuzey Irak'ta yaşayan referandum süreci ve akabinde Türkiye'nin kararlı tutumuyla atılan geri adım. Yine bakın sınırlarımızda sözde müttefikimiz olan Amerika Birleşik Devletleri'nin desteğiyle 30 bin kişilik sözde sınır güvenliğini koruyacak ordu, esasında terör devletini koruyacak bir ordu noktasında gayretler olduğunu gördük. İnanın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye Cumhuriyeti'nin başından kararlı duruşuyla bugün geri adım atıldığını görüyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz sınırlarımızı Allah'a hamdolsun koruyacak gücümüz ve irademiz var."

Yurt içinde ve yurt dışında 15 Temmuz'dan sonra terör örgütlerinin inlerine girdiklerini dile getiren Tüfenkci, bu kararlı mücadelenin sonuna kadar devam edeceğinin altını çizdi.

Bakan Tüfenkci, terör örgütlerinin hareket kabiliyetlerini yok ettiklerini ifade ederek, "Sınırlarımızın dibinde Türkiye'ye karşı terör yuvalanmaları varsa şunu, bunu hesaplamadan, 'Kim ne derse desin' diyerek biz ülkemizin sınırlarını koruma adına gereğini de Allah'ın izniyle yapacağız. Oraları da terör örgütü yuvalanmalarından temizleyeceğiz. Bizim Türkiye olarak hiç kimsenin ne toprağında ne toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Ama bizim ülkemizde gözü olanların da Allah'ın izniyle gözlerini oyarız." diye konuştu.

 

Genel Başkan Bilal Uludağ ise Konuşmasında şunlara yer verdi.

Sözlerime Başlarken Başta Bütün Şehitlerimizi ve 15 Temmuz 2016 da Namluların Önüne Canlarını Siper Eden Şehitlerimizi Rahmetle Gazilerimizi de Saygıyla Anıyorum.

Saygıdeğer Gönüldaşlarım Bu Millet Bu Ülkeyi 15 Temmuz 2016 da Önce Allah’ın İzniyle Sonrada Destansı Mücadelesi İle Adeta Uçurumun Kenarından Almıştır. Gecesi Hainliklerle Dolu Ama Sabahı Bu Milletin Zaferi İle Sonuçlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Ne Zaman Güçlenmiş ve Ne Zaman Bölgesinde Söz Sahibi Olmaya Başlamış İse Birileri Tarafından Durdurulmaya Çalışılmıştır. Buna Tarihimizde Bir Çok Kez Rastlayabiliriz.

Ülkemizin Önüne Set Çekmek Adına Belirgin Olarak En Son Alçakça Girişimlerini 15 Temmuz 2016 Gecesinde Hayata Geçirmek İstediler. Ama Bu Defa Hainlerin Karşısında Tarih Yazan Asil Türk Milleti Vardı. Hep Birlikte Muhtaç Olduğumuz Kudretin Damarlarımızdaki Asil Kanda Mevcut Olduğunu Bütün Dünyaya Göstermiş Olduk.

15 Temmuz Ne Kadar Önemli İse Öncesi ve Sonrasıda Bir O kadar Önemlidir. Yani Yıllardır Sinsi Planlar İçerisinde Olanlar Bundan Önceki Girişimlerinden Sonra Vazgeçmedikleri Gibi 15 Temmuz Sonrasıda Vazgeçmeyeceklerdir.

İşte Burdan Yola Çıkarak 15 Temmuzu Unutmamak ve Unutturmamak Adına Hainlere Karşı Kanunlar Çerçevesinde Mücadelede Sivil Ayağını Oluşturmak Adına 16 Haziran 2017 Tarihinde Genel Merkezi Malatya’da Olan 15 Temmuz Milli İrade Ocaklarını Faaliyete Geçirdik. Hızlı Ama Bir O Kadar da Kontrollü Şubeleşen 15 Temmuz Milli İrade Ocakları 1 Haziran 2018 Tarihinde 81 İlimizde Şubeleşmesini Tamamlamış Olacaktır. Tabi Bununla Eş Zamanlı Olarak Yurt Dışı Temsilciliklerimizi de Açmak İçin Gerekli Girişimlerimizide Yapmış Bulunmaktayız.

Bir Taraftan Ailemizi Büyütürken Bir Diğer Taraftan da Faaliyetlerine Devam Eden 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kollarımızın Organizasyonunda Aramıza Fitne Fesat İle Duvar Örmek İsteyenlere Birliğimizi Göstermek Amacı İle ve Hain Gecede Türk Silahlı Kuvvetlerini İtibarsızlaştırmak İsteyenlere Karşılık Güvenlik Güçlerimizin Yanındayız Mesajını Vermek Adına 100 Anneyi 1000 Askerimizle Gecemizde Buluşturuyoruz.

Annelerimizin Hediyelerini Ve Yazdıkları Mektuplarını Dualar Eşliğinde 1000 Askerimizle İnşaallah Buluşturacağız.

Yine 2018 Yılı İçerisinde 15 Temmuzu Hafızalarda Canlı Tutmak Adına 15 Temmuz Müzesinide Malatya’mıza Kazandırmış Olacağız.

Yine 2018 Yılı İçerisinde 15 Temmuz Şehitlerimizin de İsimlerinin Yer Alacağı 15 Temmuz Hatıra Ormanını da Malatya’mıza Kazandırmayı Hedefliyoruz.

ve Aynı Yıl İçerisinde 1. ve 2. Sınıflara Ödüllü Resim Yarışması Düzenleyerek 15 Temmuz Ruhunu Çocuklarımıza Aşılamak İstemekteyiz.

İnşallah Bu Projelerimizi Hep Birlikte Hayata Geçireceğiz.

Birileri Bizim Ne Yaptığımızı Anlamaya Bilir. Yaptıklarımıza Boşta Diyebilir. Damdan Düşenin Halini Damdan Düşenin Anlayacağı Gibi Bizim Halimizdende İçinde Vatan Millet Bayrak Aşkı Olanlar Anlar. Bizdeki Vatan Aşkı İmanımızdan Gelir.

Saygı Değer Gönüldaşlarım Nasılki Gerek Kendi Gerekse de Çocuklarımızın Geleceği İçin Çalışıyorsak, Geleceğimizi İnşa Edeceğimiz Vatanımız İçinde Birşeyler Yapmalıyız.

İşte Üzülerek İfade Ediyorum Komşu Ülkemiz Suriye İstediğiniz Kadar Malınız Mülkünüz Olsun Hangi Makam ve Mertebede Olursanız Olun Vatanınız İşgal Altındaysa Bunların Hiç Bir Anlamı Yoktur.

Birliğimizi ve Beraberliğimizi Her Geçen Gün Daha da Yoğunlaştırmamız Gerekiyor. Çünkü Büyüyen ve Gelişen Türkiye Karşısında Yine Hainlerin Planları Devrede. Gerek İç Politikada Gerekse Dış Politikada İtibarsızlaştırmak İçin Girişimlerde Bulunup Farklı Farklı Yaptırımlarla Bizleri Yıldıracaklarını Zannediyorlar.

Birileri Bizim Tarihimizi Unutmuş Olacak. Gururla ve Haykırırcasına Hatırlatmak İstiyorum. Biz Çanakkale’de Günü Şekersiz Üzüm Hoşafı İle Geçirip Düşmanı Denize Döken Atalarımızın Torunlarıyız. Biz Aç Kalırız Susuz Kalırız Ama Asla Bu Vatanı Asla Böldürtmeyiz. Biz Size Bu Topraklar Üzerinde Hayal Dahi Kurdurtmayız.

Ülkemiz Kendi Bekasının Yanı Sıra Bu Ümmetin Geleceği İçinde Mücadele Etmektedir. İşte Arakanda Müslüman Din Kardeşlerimize Yapılan Zülme Karşılık Bütün Dünya Susarken Tepkisini Ortaya Koyan ve Yardım Elini Uzatan Ülke Türkiye’dir. Bu Çerçevede Mazlumun Olduğu Her Toprağı Türk Toprağı Sayarak Zalimin Karşısında Dim Dik Duran Sayın Cumhurbaşkanı’mıza Saygılarımı Arz Ediyorum. ve Yine Kudüs Konusunda İlk Günden İtibaren Sert ve Net Tavrını Ortaya Koyarak Herkesin Dünya Devi Olarak Gördüğü Amerika Birleşik Devletlerini Suspusa Çeviren Sayın Cumhurbaşkanı’mıza Bir Türk Olarak Bir Müslüman Olarak Minnettarız.Herkes Şunu İyi Bilmelidir. Dünyaya Bir Defa Geldik ve Bir Defa Öleceğiz.

Eğer Susturulmak İstenilen Ezan İse

Ölüm Bizim İçin Bayramdır

Eğer Bölünmek İstenilen Vatan İse

Ölüm Bizim İçin Düğündür

Eğer İndirilmek İstenilen Bayrak İse

Ölüm Bizim İçin Şereftir ve Bizde Şerefli Ölümün Hesabı Olmaz.

Gecemize Desteklerinden Dolayı Başta

Yoğun Programından Bize Zaman Ayırarak Gecemizi Onurlandıran Malatyamızın Gururu Gümrük ve Ticaret Bakınımız Sayın Bülent Tüfenkçi’ye Güler Yüzünü Şehrimize Yansıtan Malatya Valimiz Sayın Ali Kaban’a Gecemizin Oluşumunda Büyük Katkıları Olan Söz Konusu Vatan Millet Bayrak Olduğunda Kapıları Sonuna Kadar Açan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a Battalgazi Ruhunu Yaşatan Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a Varlığı İle Güç Veren Doğanşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Küçük’e

Huzurlarınızda Sygılarımı Arz Ediyor Teşekkürlerimi Sunuyorum.ve Yine Gecemizde Bizleri Yalnız Bırakmayan İlimizin Saygıdeğer Yöneticileri Stk Temsilcileri ve Siz Değerli Misafirlerimiz Hepinize Şahsım ve Teşkilatım Adına Saygılarımı Arz Ediyorum.dedi.

 

 


 

 

Pınarbaşı Haber Ajansı

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner128
  banner130
  banner131
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Ne Tür Haber Okuyorsunuz ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  E-Gazete
  • Haber-Sistemi - 10 Ağustos 2011Manşeti
  Karikatür
  • Twiit
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner129

  Safak Gazetesi MES Yan Sol -->